Main fundraiser photo

Adrian aka Polski

Donation protected
Hej,

Som de flesta av er kanske sett så har vår älskade youtuber, streamer, vän och familjemedlem Polski blivit bestulen på sina datorer. Det är hans arbetsplats och är oersättliga, det kan låta ytligt då det är materiella ting men det finns också privata saker på bland annat hårddiskar som är ovärderliga och det är ett intrång på hans person. Detta påhopp är något som skapar enorm stress i en redan påfrestande situation. Som han själv skrev så har “dessa datorer varit en del av mig, vad jag är i grunden och ett kvitto på vad jag åstadkommit.”

Det är även så att denna man är en av de snällaste personerna som finns och som aldrig själv skulle be om hjälp rent ekonomiskt. Så därför gör vi, hans vänner, det i stället då vi vet hur mycket detta påverkar honom. Vi vet även hur mycket alla bidrag stora som små skulle betyda.

Så mycket som han alltid ger till dem i sin närhet så är detta det minsta vi kan ge tillbaka. Denna insamling är för att han ska komma tillbaka på banan med dels sitt arbete dels att kunna ge oss det fantastiska innehåll som bara han kan skapa.

Detta är energislukande och dränerande, för att underlätta för honom ber vi dem som kan och har möjlighet att skänka en slant göra det - stor som liten.

Målet på 40 000 SEK motsvarar ungefär 1 av de 2 datorerna/arbetsmaskinerna som blev stulna. Oavsett total donationssumma så kommer alla donationer gå oavkortat till Polski.

Alltid blyg aldrig dryg
Donate

    Donate

    Organizer and beneficiary

    Jonatan Eklund
    Organizer
    Kungsbacka, N, Sweden, N
    Adrian Bladkvist
    Beneficiary
    • Family
    • Donation protected

    Your easy, powerful, and trusted home for help

    • Easy

      Donate quickly and easily

    • Powerful

      Send help right to the people and causes you care about

    • Trusted

      Your donation is protected by the GoFundMe Giving Guarantee