Send Emrah to Columbia

Please see below for English,

Merhabalar,

İsmim Emrah Tanyıldızı. Gerek profesyonel gerekse de akademik olarak uzun yıllardır hukukçu kimliğimle memleketime hizmet ettim. Yurtdışında uluslararası hukuk alanında yüksek lisans ve doktora yaptım. Fakat lanet bir hadisenin ardından binlerce insan gibi ben de KHK garabetiyle yabancılaştırıldım, şeytanlaştırıldım ve düşman addedildim.

Benim gibi binlercesi, hatta yüz binlercesi hiç bitmeyen olağanüstü haller altında mesleğinden, özgürlüğünden ve hatta canından oldu. Benim hikayem birçoğunun hikayesinin yanında sönük ve cılız kalır. Fakat geçmişin hesabını daha güzel bir gelecek kurarak görebileceğine inanan birisiyim ve umudumu hiçbir zaman yitirmedim.

Yaşadıklarım beni insan hakları hukuku üzerine yoğunlaşmaya itti. Bu alanda akademik çalışmalar yürüttüm. Türkiye’de çaldığım kapılar yüzüme kapandı. Akademide şansımı denedim. Özgeçmişimi görenler heyecana kapılırken KHK’lı olduğumu öğrendiklerinde bir daha yüzüme bakmadılar. İstanbul’da normalde hocalık yapabileceğim bir üniversitenin insan hakları yüksek lisans programına yaptığım başvuru reddedildi. Artık Türkiye’de öğrenci de olamıyordum.

Akademik ve profesyonel yaşamımı devam ettirmekte kararlıydım. Bu amaçla yurtdışından üniversitelere başvurular yaptım. Çabalarım ve emeklerim sonunda karşılığını buldu ve Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi İnsan Hakları Programına (LL.M.) kabul edildim. Yine ayrıca Georgetown, Northwestern, UCLA ve başkaca okullardan da kabul almış bulunmaktayım.  (Columbia Üniversitesi insan hakları çalışmalarında dünyada bir numara olduğu için tercihimi bu üniversiteden yana kullanmayı arzu ediyorum. (Bkz. https://llm-guide.com/lists/top-llm-programs-by-speciality/top-10-llm-programs-for-human-rights-law)

Fakat Amerika’da okul ücretlerinin fahiş miktarlarda oluşu karşısında çaresiz kaldım. 2016 yılından beri işsiz ve bir başına kalmıştım. Birikimlerimi bu süreçte tükettim. Artık satacak, para edecek bir eşyam, mal varlığım da kalmamıştı. Columbia üniversitesinden kabul almayı başardım ama finansal olarak bir yıllık programı karşılayacak bir maddi gücüm ne yazık ki yok. Böyle bir engelin hayallerimi ve planlarımı sekteye uğratacak olması beni derinden üzüyordu. Eğitim kredisi alabileceğimi düşündüm. ‘Uluslararası öğrenci’ statüsünde olduğum için bankalar ülke orijinine göre değerlendirme yapıyorlar. Eğitim kredisi için yaptığım başvuru “ülkeniz nedeniyle size kredi veremiyoruz” denilerek reddedildi. Ekonomik istikrarsızlık ve TL’nin keskin düşüşü burada da karşıma çıkmıştı. En sonunda bir arkadaşımın önerisi ve ısrarıyla gofundme platformunda sayfa oluşturup yardımlarınızı talep etmek lüzumunu duydum. Bu imkân adeta bir umut ışığı oldu benim için.

Daha dün mesleğinden ihraç edilmiş, haksız yere düşmanlaştırılmış, sivil ölüme terkedilmiş bir kişi olarak; bugün Columbia, Georgetown ve Northwestern gibi dünyanın önde gelen üniversitelerince değer bulmak ve itibarımın iade edilmiş olmasının, kendisini nevmit ve çaresiz hissedenlere açık bir mesaj olacağı umudunu taşıyorum. Bu umudun tamama ermesi için yardımlarınıza ihtiyacım var. Küçük de olsa yapacağınız her katkı büyük anlamlar ifade ediyor benim için.

Saygılarımla,
Emrah Tanyıldızı

39330278_1558271658393906_r.jpeg

Hi Everyone,

My name is Emrah Tanyildizi. I am a Turkish citizen.

I have more than five years of professional experience in the public sector with LL.M. and a Ph.D. degree in international law. I have been looking for opportunities to enter the legal field in the U.S. In order to realize such goal, I applied to LL.M. programs (graduate legal study) at the U.S. universities. It is imperative for foreign-educated lawyers for qualifying to take Bar exam.

I have been admitted to graduate programs (LL.M.) in many prestigious schools such as Columbia University, Georgetown, Northwestern and UCLA.

Columbia Law is the one which I would like to participate. It has an amazing and rich curriculum and reputation in human rights law. The school allows students to intern in international institutions such as the United Nations, International Courts, and human rights organizations.

My personal experience has driven me to pursue a human rights law study. I was subjected to the Erdogan government’s purge in 2016. I was one of the public servants amongst hundreds of thousands who were purged from their posts under the state of emergency rules. It affected my whole life. I was unable to practice law and was allowed no opportunity to continue my research.

Given the experience I have had in the public sector and academia, and having been subjected to an oppressive government; I am more encouraged to pursue justice not only for myself but for others in need. I have experienced a judicial outrage wherein every principle I have been taught regarding law has been turned upside down by an undemocratic regime. However, this experience has driven me all the more to dedicate my life to my profession. I am more determined than ever to seek opportunities to protect and promote human rights and justice.

However, as a victim of the state of emergency decrees (KHK) I was unable to work for a long time. I almost used all my savings in the last three years. The amount of the tuition fee and the cost of attendance are extremely high for me. As an international student, my loan options are very limited. I am not eligible for Federal loans and even for some type of private loans. Lenders do assessment in accordance with the student’s country of origin. I was rejected by some lenders just because of Turkey’s bad reputation and instability of its economy.

I need to do an LL.M. study in order to be eligible for bar and to become an international lawyer and a human rights advocate. In order to realize my goal and make it happen, I need your help. 

Your contribution is an excellent opportunity to make my goal a reality.

I would very much appreciate your help.

Sincerely yours,
Emrah Tanyildizi


Destek olabilirsiniz!
1) Küçük miktarlar dahi olsa yardımda bulunabilirsiniz.
2) Sosyal medyada paylaşabilirsiniz (#sendemrahtollm)
3) Bu sayfayı aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
YOU can help!
1) Give whatever you can. No donation is too small (tax-deductible)
2) Share on social media (#sendemrahtollm)
3) Email this page to your family + friends
 

Among my options:
Cost of attendance
Katılım- toplam masraf:

Columbia Law: Tuition $67,532 (Üniversite harcı)

                             Total cost: 97,850 (1 yıllık toplam masraf)

https://www.law.columbia.edu/admissions/graduate-legal-studies/tuition-fees-and-financial-aid

Georgetown Law: Tuition $66,650 (Üniversite harcı)

                                 Total cost: 96,402 (1 yıllık toplam masraf)

https://www.law.georgetown.edu/admissions-aid/financial-aid/tuition-cost-of-attendance/

Northwestern Law: Tuition $69,580 (Üniversite harcı)

                                   Total cost: 97,950 (1 yıllık toplam masraf)

https://chicagofinancialaid.northwestern.edu/tuition/pritzker-school-of-law.html#llm19

 

 

 

Donations (0)

 • Columbia Law School 
  • $35,000 (Offline)
  • 1 mo
 • Anonymous 
  • $140 
  • 1 mo
 • Anonymous 
  • $10 
  • 2 mos
 • Jin Lee 
  • $100 
  • 2 mos
 • Anonymous 
  • $50 
  • 2 mos

Organizer 

Emrah Yldz 
Organizer
 • #1 fundraising platform

  People have raised more money on GoFundMe than anywhere else. Learn more

 • GoFundMe Guarantee

  In the rare case that something isn’t right, we will refund your donation. Learn more

 • Expert advice, 24/7

  Contact us with your questions and we’ll answer, day or night. Learn more