- S
- J
- D

SCHOON SANITAIR MATERNITY WARD SHIRATI KMT HOSPITAL
0% complete
€11,219 raised of €10K
383 donations
Beste vrienden, familie, kennissen, collega’ s en andere geïnteresseerden,
De afgelopen weken hebben wij het onwijze privilege gehad om ons laatste coschap voor onze opleiding in Shirati KMT Hospital in Tanzania te lopen. Na enkele weken in de tropen hebben wij collectief één gevoel dat ons voor altijd bij gaat blijven na deze ervaring. Het is ongelofelijk inspirerend, indrukwekkend en noemenswaardig hoeveel goede zorg er hier geleverd wordt met heel weinig middelen.
Shirati KMT Hospital is in 1934 opgericht. Het ziekenhuis bevindt zich in het noordwesten van Tanzania, vlak bij Lake Victoria. Er wordt zorg geleverd voor zo’n 400.000 inwoners van het Rorya district. Jaarlijks komen er 3000 baby’s ter wereld. Ter vergelijking: Dat is de helft van het aantal geboortes in het hele OLVG in Amsterdam.
Wat we willen verbeteren
Tijdens ons coschap hebben we allemaal veel bevallingen mogen begeleiden, zowel normale geboortes als kindjes die via een keizersnede voor het eerst daglicht zien. Ondanks dat al het personeel zijn best doet om de vrouwen zo goed mogelijk te begeleiden, valt het op dat er veel wondinfecties zijn. In de maanden februari en maart kreeg vijftig procent van de vrouwen die een keizersnede heeft ondergaan een wondinfectie. Dit leidt in het ergste geval tot de dood.
Een deel van deze infecties is te wijten aan het feit dat vrouwen geen toegang hebben tot schoon sanitair na hun bevalling. De huidige Maternity Ward is in 1960 gebouwd en in 1974 gefinaliseerd, daarna is er nooit meer onderhoud gepleegd. Op de drie wc’s die er zijn is er momenteel geen stromend water om de wc mee door te spoelen, er is geen mogelijkheid om je te wassen na een toiletbezoek en daarnaast is er ook geen plek om je handen te wassen. Logischerwijs heeft dit gevolgen voor de wondgenezing.
De afdeling beschikt verder over drie douches waar momenteel geen warm water uit komt. Recentelijk is er een solar system op het dak geplaatst dat water verwarmt, maar een aansluiting naar de douches ontbreekt nog. Het wassen van je pasgeboren kind na geboorte is op dit moment helemaal niet mogelijk. Vrouwen wassen hun baby’s nu in een teil die naast hun bed staat. In dezelfde teil wordt tijdens de bevalling door de vrouwen geplast en gepoept, en worden de vieze kleden verzameld die tijdens de bevalling worden gebruikt.
Wat we willen bereiken
Het is een grote wens van zowel de patiënten als het personeel van het ziekenhuis om ervoor te zorgen dat alle vrouwen die in Shirati KMT Hospital bevallen, toegang hebben tot schoon en warm water om zich mee te wassen. Op deze manier kan er een grote slag geslagen worden in het voorkomen van wondinfecties. Nog regelmatig leiden de infecties hier tot maternale sterfte, wat buiten een ramp voor moeder ook desastreus is voor de toekomst van het kind.
Als zes toekomstige dokters hopen we, als dank voor alle levenslessen die we hier de afgelopen weken hebben geleerd, iets terug te kunnen doen voor de gemeenschap hier. En daarvoor hebben we jullie hulp nodig. Als we 10.000 euro inzamelen, kunnen we de Maternity Ward voorzien van het volgende:
- Een nieuw dak, zodat de pasgeboren baby’s en moeders niet onder de asbest en de schimmel hoeven te slapen.
- Nieuwe toiletten inclusief mogelijkheid om zowel je handen als lichaam te wassen.
- Nieuwe douches met schoon en warm stromend water
- Een ruime wasbak waar vrouwen met warm water hun pasgeboren baby kunnen wassen.
- Nieuwe deuren met sloten, zodat vrouwen privacy hebben. De huidige kunnen niet dicht en niet op slot.
- De elektriciteitskabels kunnen voor het eerst sinds 1974 worden vervangen, zodat er meer dan één lamp kan worden opgehangen.
- Het sanitair kan van nieuwe tegels en een nieuwe laag verf worden voorzien, wat ook sinds 1960 niet meer is gebeurd.
Via onderstaande link kunt u elk willekeurig bedrag doneren voor onze actie. Namens ons, de dokters, verloskundigen, verpleegkundigen, patiënten en ondersteunend personeel van het ziekenhuis krijgt u er eeuwige dank voor terug.
Organizer and beneficiary
Bina Koekoek
Organizer
Maud Bekedam
Beneficiary
