Main fundraiser photo

Ömer Nefes alacak -SMA1- PleaseBe Breath for Ömer

Donation protected
Merhaba,
Ben Ömer, Sma Tip1 hastasıyım. 3. ayımdan itibaren bu hastalık ile baş etmeye çalışıyorum. Hastalığım vücudumda bulunan tüm kaslarımı etkiliyor, nefes almamı, yemek yememi, hareket etmemi. Hastalığımın ZolgenSma adında bir tedavisi var Amerika’da. Fakat fiyatı çok yüksek 2.1 milyon EUR ve bunu bizim karşılamamız imkansız. sizlerin bana vereceği destekler ile bu hayalime ulaşabilirim. Biliyorum hep birlikte bunu başarabiliriz. Bu tedavi üç ay sürecek ve yanımda bana destek ve yardımcı olmak için annem babam ve abim olacaklar.
Yatırılan yardımlarınız hiç bir şahsi hesaba uğramadan tedavim için hastaneye gönderilecek.
Kısaca kendimi de tanıtmak isterim: Gökay Gündüz ben - Ömerin amcasıyım ve kampanyayı oluşturan kişi. < br />
Hello there,
my name is Ömer, I am a Sma Typ1 patient. I am trying to deal with this disease from the 3rd month. My disease affects all my muscles in my body. It has affects on breathing , eating and moving. My illness has a treatment called ZolgenSma in America. But the price is very high, 2.1 million EUR, and we can't afford it. I can reach this dream with your support! I know we can achieve it all together.
This will take about 3 months - my parents and my brother will attend me for giving me support and help in this time. The help you send to us will not reach any personal bank account. We will send it directly to the hospital for the medical treatment.
Just a short self-presentation: iam Gökay Gündüz - the uncle of Ömer and the owner of this campaign.

Donations 

 • Mustafa Gürkan Mete
  • €10 
  • 4 yrs

Organizer

Gökay Gündüz
Organizer
Dortmund

Your easy, powerful, and trusted home for help

 • Easy

  Donate quickly and easily

 • Powerful

  Send help right to the people and causes you care about

 • Trusted

  Your donation is protected by the GoFundMe Giving Guarantee