Një Shtëpi të re për Xheison

Mushqeta eshte nje fshat i famshem tani, sepse Xheison Bafti, nje nga talentet me te spikatur te spektaklit “Ne Kurthin e Piter Pan” ne Tv Klan, e ka bere qe edhe ne ta njohim dhe ta duam. Natyra eshte vertet e mrekullueshme dhe po ta vizitosh nga afer, kupton pse fshati ben kaq shume vend ne jeten e ketij djali. Mund te marresh nje mesim te madh jete aty, sepse njerezit jetojne thjesht, por jane te lumtur.
Vizituam Xheisonin ne nje vizite surprize ne shkolle, kur ai as qe e priste. Mesuesit dhe shoket na thane fjalet me te mira per te. Pastaj vizituam shtepine ku jetojne 6 persona.
2 gjysherit
2 prinderit
2 femijet
Si gjithmone, gjetem fytyren e tij te embel qe fal vetem dashuri, qesh, perqafon prinderit, kujdeset per shoket dhe eshte ai modeli i njeriut te mire qe i duhet shoqerise. Edhe pse jeton ne nje shtepi ku dheu ka rreshqitur, ku disa lekundje termeti thuajse e kane rrenuar, çimento eshte e çare, tavani mund te bjere dhe shiu mund te futet brenda dimer e vere...
Alketa Vejsiu i premtoi ne emer te produksionit se ne 8-vjetorin e lindjes se tij, meqenese deshira me e madhe ishte t’u rindertonte shtepine prinderve, te gjjthe do te angazhoheshin qe te benin diçka per jeten e ketij djali.
Me shume sesa rindertimi i shtepise qe perseri mbetet ne nje fshat ne mes te maleve ne Qafen e Kerrabes, Xheisoni ka nevoje te vije ne Tirane e te studioje ne nje shkolle ku zgjuarsia e tij natyrale mund te perpunohet dhe te pasurohet me dije. Tv Klan, Produksioni i Piter Panit dhe
Fundjava Ndryshe, kerkojne bashkepunimin tuaj qe t’i blejme nje shtepi ne Tirane ketij djali qe eshte vertet nje model i shkelqyer i njeriut qe i duhet shoqerise.
Ne kete llogari bankare transparente per publikun, mund te japim nje kontribut sado te vogel per t’i sistemuar nje shtepi Xheisonit.
Eshte rasti qe vertet mes maleve te Kerrabes nje mrekulli mund te ndodhe per nje nxenes te shkelqyer ne mesime.
Nje shtepi dhe nje mundesi edhe me e mire shkollimi ne Tirane. Ne plot vende te botes kur ka femije me IQ te larte e te spikatur, ka politika sociale qe investojne qe keto mendje te veçanta te rriten dhe te zhvillohen.

Familja e tij s’na ka kerkuar asgje, askush nuk e ka pritur, njerez te thjeshte, punetore e dinjitoze qe sollen djalin ne program per te realizuar endrren e tij per televizion.

Donacionin e pare e dhuron Produksioni i Tv Klan dhe sponsoret e programit.
Ne te keqe jemi vetem, ne te mire mund te bashkohemi dhe te bejme mrekulli!

Ne çdo monedhe mund te depozitoni ne llogarine e hapur ne emer te nenes se Xheisonit, ndihmen tuaj!

Xheison Bafti
Shefine Vodha
Swift: CDISALTRXXX
BANKA CREDINS IBAN :AL74212115730000000001207788

Ose ne Linkun e Fundjave Ndryshe

www.gofundme.com/nekurthinepiterpanxheison

Donations (0)

 • Armend Xheladini 
  • $20 
  • 3 mos
 • Ganimete Ramadani 
  • $20 
  • 3 mos
 • Maruf Topalli 
  • $50 
  • 3 mos
 • Sudejsa Kasami 
  • $10 
  • 3 mos
 • Diell Asani 
  • $100 
  • 3 mos

Organizer 

Ndryshe Fundjave 
Organizer
Staten Island, NY
 • #1 fundraising platform

  People have raised more money on GoFundMe than anywhere else. Learn more

 • GoFundMe Guarantee

  In the rare case that something isn’t right, we will refund your donation. Learn more

 • Expert advice, 24/7

  Contact us with your questions and we’ll answer, day or night. Learn more