Ndihme Julianit 8 vjet dhe prinderve te pashprese

Apel per ndihme.
Kushdo qe mundet dhe me sadoqe mundet, per te ndihmuar kete familje kaq ne emergjence nga fshati Poloske i Devollit !!!!
Familja Skermo, babai Bledari vuan nga hernia e cila i ka paralizuar cdo qelize. Doktoret i kane ndaluar cdo levizje, pasi ne te kundert fijet nervore te qafes mund te keputen dhe ti shkaktojne VDEKJEN.
Bashkeshortja : Enkelejda 38 vjet, po ashtu ne gjendje teper te veshtire shendetesore e po tretet cdo dite e me shume.Ajo u prek nga nje viroze e stines qe i shkaktoi shqetesime ne organizem e me pasoja mbase perjete. Nga MJEKIMI I PAKUJDESSHMEM dhe i gabuar, i kane shkaktuar asaj nje bakter te rende ne stomak. Enkelejda eshte e detyruar te rije vetem shtrire ne krevat...
Po kjo s`mbaron vetem me kaq!!! Ata kane dhe Julianin 8- vjecar qe eshte e traumatizuar nga kjo gjendje e mjerueshme, kushte ekstreme, pa WC, te mbyllur ne nje dhome te vetme, as buke thate.
Juliani eshte izoluar brenda kesaj dhome te erret ku dergjen te dy prinderit te mposhtur nga semundja. Ai nuk pranon te dale e te luaje me shoket...
"Nese babit dhe mamit i ndodh dicka , une do te shkoj met ata dhe nuk DO TE JETOJ me ne kete bote!!!"
S`ka me thirje me prekese per apelim se fjalet e Julianit ne kete moshe per NDIHME!!!!"

Donations

 • Anonymous 
  • €40 
  • 2 mos
 • Desara Kuka 
  • €20 
  • 3 mos
 • lorena corbaxhi 
  • €20 
  • 3 mos
 • Eriola Milai  
  • €150 
  • 6 mos
 • Anonymous 
  • €90 
  • 6 mos
See all

Organizer

Entela Qafezezi van Broekhoven 
Organizer
Nijmegen, NL
 • #1 fundraising platform

  People have raised more money on GoFundMe than anywhere else. Learn more

 • GoFundMe Guarantee

  In the rare case that something isn’t right, we will refund your donation. Learn more

 • Expert advice, 24/7

  Contact us with your questions and we’ll answer, day or night. Learn more