Kerkojme ndime per vajzen tone

22-vjecarja Marjeta Sokoli si pasoje e nje aksidenti shume te rende ne fshatin Tuz te Malit te Zi ne daten 4.10.2023, po ben 1 muaj e pak qe eshte ne gjendje te rende per jeten duke u perballur me demtime shume te forta.

Ajo ka marre nje goditje te forte ne tru dhe ka qendruar 2 jave ne koma. Edhe pse eshte permendur fare pak, asaj i eshte bere vetem 1 nderhyrje ne tru nga spitali i Podgorice ku dhe ndodhet per momentin.

Marjeta ka nevoje urgjente te dergohet per specializim jashte vendit ku eshte sugjeruar shtetit Turk per ti bere disa nderhyrje tjera. Per momentin ajo ka mungesen e gjysmes se kafkes kockore te kokes mungese te vazhdueshme kujtese, demtime te tjera ne trup si nje plage te hapur ne fund te shpines dhe paraliz te dores se majte dhe kembes se majte. Ajo ka nevoj per ta mbikeqyrue 24/7 edhe babai i saj ska pas mundsi me vazhdu punen nga qe e ka pas per detyr me qendru afer saj gjat ksaj kohe. Vellai i saj u kthy nga jashte per te qene prane moters se tij. Nena i saj eshte ne nje gjendje traume dhe trishtimi.

Vajza jone ka nevoje per te gjithe ne dhe po behet ky apel per ndihme nga familjaret e saj. I lutemi Zotit qe ajo t’i kthehet te flase, te exe edhe te qesh, si dikur.

Duam tju falenderojm nga thellsia e zemres te gjith ata qe na ndihmoni te mbledhim fonde.Donate

Donations 

 • Lynn Doyle
  • £10 
  • 2 mos
 • Valentin Bardhaj
  • £15 
  • 2 mos
 • Anonymous
  • £10 
  • 2 mos
 • Anonymous
  • £11 
  • 2 mos
 • Anonymous
  • £15 
  • 2 mos
Donate

Organizer

Marash Sokoli
Organizer

Your easy, powerful, and trusted home for help

 • Easy

  Donate quickly and easily.

 • Powerful

  Send help right to the people and causes you care about.

 • Trusted

  Your donation is protected by the  GoFundMe Giving Guarantee.