Help Hania Fight Neuroblastoma

Hania Szychowska is a three year old girl born on October 2nd, 2011 in Poland. Hania has been diagnosed with Neuroblastoma few days after her third birthday. She is undergoing treatment at the Oncology and Hematology Clinic for Children in Wroclaw, Poland. Currently the goal of the treatment is to reduce the tumor and lead to its removal.
Hania is going through a very aggresive chemotherapy treatment. The suffering that she has to go through has an enormous effect on her and her family. However Hania's parents are not losing hope and truly believe that with a help of others there is a chance for their little girl. Your support is needed. Your donations would help to pay medical expenses and needs for Hania. 

Update: There is hope for Hania’s treatment. Chemotherapy and radiotherapy will not be the only things that will help Hania survive. After consultations with many doctors, it is crucial for Hania to have a Treatment Neuroblastoma Resection Tumor Abdominal / Thoracic Autotransplation Kidney. There are only a few countries in Europe that can offer such treatment to children suffering with Neuroblastoma. Unfortunately Poland does not have such institutions. The University Children’s Hospital Tübingen in Germany can provide the right treatment to little Hania. The total costs for the whole treatment of Treatment Neuroblastoma Resection Tumor Abdominal / Thoracic Autotransplation Kidney will cost 68.645 € which equals to $78,000.00. Please help. Every dollar helps Hania get the right treatment to fight with Neuroblastoma.


Neuroblastoma is a rare cancer in which a solid tumor is formed by special nerve cells called neuroblasts. Normally, these immature cells grow and mature into functioning nerve cells. But in neuroblastoma, they become cancer cells instead. Neuroblastoma most commonly starts in the tissue of the adrenal glands, the triangular glands on top of the kidneys that produce hormones responsible for controlling heart rate, blood pressure, and other important functions. Like other cancers, neuroblastoma can spread to other parts of the body, such as the lymph nodes, skin, liver, and bones.


Hania urodziła się 02.10.2011 roku w Głogowie i jest naszą trzecią najmłodszą córką. Jest dzieckiem przebojowym, pełnym energii, zawsze uśmiechnięta i potrafi walczyć o swoje racje. Nowotwór złośliwy nadnercza lewego – NEUROBLASTOMA zdiagnozowano u Hani kilka dni po jej 3 urodzinach. Umiejscowienie guza, przerzuty do węzłów chłonnych, podejrzenie nacieku na trzustkę, zajęta rynna przykręgosłupowa, naczynia krwionośne otoczone guzem to wszystko sprawia że guz jest nieoperowalny. Dlatego też Hania poddawana jest leczeniu chemioterapią w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, która ma na celu zmniejszenie guza i doprowadzenie do jego usunięcia. Mimo cierpienia, jakiego doznaje w trakcie leczenia nadal pozostaje pogodną dziewczynką niezdającą sobie sprawy z tego, co ją jeszcze w życiu czeka. Operacja usunięcia części guza planowana jest pod koniec stycznia 2015r. Będą to dla nas a w szczególności dla Hani decydujące i bardzo ciężkie chwile.

Nasza córeczka prawie wcale nie chorowała, oprócz drobnych przeziębień nic się nie działo i rozwijała się nadzwyczaj dobrze. Wszystko zaczęło się w lipcu 2014 roku Hania załapała ospę wietrzną i przeszła ją bardzo ciężko – była mocno wysypana i gorączkowała. W sierpniu po powrocie z wakacji Hania zaczęła się skarżyć na bóle brzucha. Pojawiły się też jednodniowe wymioty żółcią – przeważnie o 3-5 w nocy. Po pierwszym takim wypadku myśleliśmy, że to jakaś  wirusówka, jednakże po kolejnym takim ranku postanowiliśmy udać się do naszej Pani  doktor - pediatry, która dała skierowanie na podstawowe badania krwi w tym też żelazo – Hania jest bardzo szczuplutka i ma niedowagę, więc pewnie i anemię – tak mówiła pediatra.  Wyniki Hani wyszły idealne, jednakże wróciliśmy znowu do lekarza, bo bóle pojawiały się coraz częściej. Hania nagle oblewała się potem i kładła na podłodze, bądź przytulała do nas i kwiliła, że boli ją brzuszek (trwało to kilka minut po czym wracała do zabawy). Pojawił się też kolejny dzień wymiotów bez powodu. Pani doktor stwierdziła refluks i dała syropek. Podawaliśmy syropek, ale nic nie pomagało. Zaczęło nas to już bardzo niepokoić, dlatego też umówiliśmy wizytę badania USG brzucha, zrobiliśmy je prywatnie, bo Pani doktor ciągle narzekała na limity.
Podczas wizyty 6 października na badaniu USG lekarz znajduje bliżej nie określoną masę w lewym nadnerczu wielkości 4,4 x 3,7 cm. 4 dni później odbyło się badanie tomografem po którym usłyszeliśmy WYROK podejrzenie Neuroblastomy najmniej poznanego i bardzo ciężkiego nowotworu wieku dziecięcego, który najczęściej atakuje dzieci do 2 roku życia. Wczesne rozpoznanie i leczenie sprawia, że dzieci z neuroblastomą w wieku do 2 lat mają największe szanse na przeżycie. Niestety rokowania dla dzieci powyżej 2 roku życia są znacznie gorsze, im dziecko starsze tym szanse te maleją. Za granicami naszego kraju terapia przeciwciałami anty GD2 zwiększa te szanse dość znacznie. Niestety terapia ta, w przeciwieństwie do innych krajów europejskich czy Rosji, w Polsce jest nierefundowana przez NFZ. Jej całkowity koszt np. w Niemczech kształtuje się w granicach 150 tys euro.
Po wstępnym stwierdzeniu nowotworu złośliwego, niestety okazało się, że „za dużo dzieci choruje” i dla naszego dziecka nie ma miejsca w szpitalu onkologicznym, aby rozpocząć leczenie. Tylko dzięki wsparciu i pomocy życzliwych i przychylnych ludzi Hania takowe leczenie rozpoczęła w możliwie najkrótszym czasie.

Myśleliśmy że żyjemy w kraju który dba przynajmniej o swoich małych obywateli jednakże rzeczywistość okazała się inna - brutalna i bezlitosna. Na przekór wszystkiego będziemy walczyć z wszystkim z czym przyjdzie nam walczyć o zdrowie i przyszłość naszej malutkiej Hani, bez której niewyobrażamy sobie naszego dalszego rodzinnego życia. Na tej ciężkiej i długiej drodze spotykamy bardzo dużo przychylnych nam ludzi, którzy bezinteresownie nam pomagają w walce o nasze dziecko.

Hania ma jeszcze dwie starsze siostry w wieku 8 i 10 lat, dla których zaistniała sytuacja powoduje ogromny stres i całkowicie zburzyła ich dotychczasowe spokojne życie. Obecnie żyjemy niejako na dwa domy jednym z nich jest szpital. Hania wymaga ciągłej obecności jednego z rodziców, co wiąże się z nieobecnością w pracy i pomniejszeniem budżetu naszej pięcioosobowej rodziny. Ciągłe kontrole lekarskie i monitoring stanu zdrowia Hani wymaga częstych wyjazdów (nawet kilka razy w tygodniu) do kliniki we Wrocławiu, co powoduje ogromne koszty.

http://hanianeuroblastoma.blogspot.com/p/1-dla-hani.html

https://www.facebook.com/hanianeuroblastoma
 • Sara O'Mara 
  • $100 
  • 75 mos
 • Anna Suwada 
  • $20 
  • 75 mos
 • Mariola & Damian Balawender 
  • $100 
  • 76 mos
 • Patrycja Kepkowska 
  • $100 
  • 76 mos
 • Anonymous 
  • $100 
  • 76 mos
See all

Organizer

Sylvia Kicki 
Organizer
Chicago, IL
 • #1 fundraising platform

  More people start fundraisers on GoFundMe than on any other platform. Learn more

 • GoFundMe Guarantee

  In the rare case something isn’t right, we will work with you to determine if misuse occurred. Learn more

 • Expert advice, 24/7

  Contact us with your questions and we’ll answer, day or night. Learn more