- P
- R
Beste donateur,
Wij zijn Yente en Mark, en wij zetten ons met hart en ziel in voor mensen en dieren in Gambia – een land waar het gebrek aan basisbehoeften zoals voedsel, kleding en onderwijs helaas nog dagelijkse realiteit is. Tijdens onze reizen door Gambia zagen we met eigen ogen hoe groot de nood is. Dat raakte ons diep, en we besloten in actie te komen.
Een eerdere lading met gedoneerde spullen aangekomen in Gambia.
Momenteel zijn er meer dan 80 bananendozen gevuld met gedoneerde spullen. Denk aan kleding, schoenen, speelgoed, schoolspullen, paardenspullen en nog veel meer – alles wat wij in Nederland vaak als vanzelfsprekend beschouwen, maar wat daar als pure luxe wordt ervaren.
Helaas hebben we het inzamelen tijdelijk moeten stoppen, simpelweg omdat we het financieel niet meer rond krijgen. En dat is zorgelijk, want de nood is hoog.
⸻
Deze hulp is bedoeld voor twee groepen:
• Een kleine school (nursing school) diep in het binnenland, met 23 leerlingen. Het gaat hier om een basisschool. Er gaat geen dag voorbij waarop meerdere kinderen niet aanwezig zijn, zij moeten helpen werken om voor de familie te kunnen zorgen. Op het schoolterrein wonen zes weeskinderen. Zij krijgen er onderdak, eten en onderwijs. Uncle, de oprichter van de school neemt deze kinderen onder zijn hoede en beschouwd hun als familie.
• Een groep lokale cowboys, die met hun paarden ritjes aan toeristen aanbieden. Zij wonen in simpele hutjes in de bosjes. Door armoede raken veel van hun paarden ondervoed, wat leidt tot nog minder inkomsten – een vicieuze cirkel die we willen helpen doorbreken.
⸻
Waarom we jouw hulp nodig hebben:
De spullen zijn er. Ze staan klaar. Maar het transport is duur en zonder financiële steun kunnen we deze hulp niet op de juiste plek krijgen.
Wat uw donatie mogelijk kan maken:
- €10 per bananendoos, per zending
- €300 - €400 voor transport in Nederland en Gambia.
- €160 – €200 per kubieke meter voor grotere spullen zoals inklapbare stoelen, partytenten en meer – spullen die hard nodig zijn, maar haast onbetaalbaar om te verzenden.
- €35 per 50 kilo zak rijst (dit voedt 1 gezin voor 2 maanden)
- €60 per 50 kilo zak hoog kwaliteit paardenvoer (dit voedt 1 paard voor 1 week)
Elke euro maakt verschil
⸻
Jouw donatie gaat 100% naar het doel
Wij – Yente en Mark – betalen onze eigen reis en verblijf. Elke euro die u doneert gaat rechtstreeks naar transport, voedsel en hulp ter plekke.
Bij het doneren kunt u aangeven wat uw wensen zijn. Wilt u uitsluitend voor het schooltje, of de cowboys doneren, dan horen wij dit graag.
⸻
Help jij mee?
Samen kunnen we écht het verschil maken. Doneer wat je kunt missen – hoe klein ook.
Of deel deze actie met mensen in je netwerk.
Namens de kinderen, gezinnen én dieren in Gambia:
Dankjewel.
❤
Yente & Mark
Wij hebben onze vorige inzamelingsactie op pauze gezet, vanwege te weinig financiële steun. Het al eerder opgehaalde geld (€500) is niet verloren gegaan, dit is veilig apart gezet en wordt gebruikt bij de eerst volgende zending. Jullie namen zijn bij ons bekend. Wij zijn nog steeds dankbaar voor jullie bijdrage!






