
Help Chotu opleiden tot PTSS-Hulphond
Donation protected
Hi! Ik ben Océanne, 21 jaar, en ik heb je hulp nodig.
Ik ben gestart met een hulphondtraject, om mijn pup op te leiden tot psychosociale hulphond. Ik heb CPTSS en een dysthyme stoornis ten gevolgen van mijn zeer onstabiele kindertijd. Mijn leven is niet gelopen zoals ik dat verdiende en verlangde, en kamp nu met de logische gevolgen van dien. Ik ben een verdwaalde creatieveling, met altijd kriebelende handen. Ik heb nog zoveel te geven, en ben nog lang niet klaar met leven. Alleen heb ik gewoon wat meer hulp en steun nodig dan de meeste anderen.
Waarom een hulphond?
Vanwege mijn PTSS vind ik het dagelijkse leven vaak erg zwaar en moeilijk. Door mijn klachten en vele behandelingen in de GGZ ben ik in de samenleving flink achter raakt, omdat alles buiten mijn mentale welzijn stilstond. Ik ben dan ook ontzettend dankbaar voor mijn huidige therapeut die geholpen heeft mij uit de vier muren van de therapie kamer te begeleiden. Met veel vallen en opstaan maak ik weer stappen vooruit.
Een hulphond is een groeimiddel en een steun in deze weg van herstel. Wellicht kan je het je niet voor stellen, maar voor mij is het leven vaak heel overweldigend. Ik ben aan het helen, maar dat gaat niet zonder slag of stoot.
Wat doet een hulphond?
- Een hulphond kan mij helpen in het op tijd signaleren van spanning en overprikkeling, om zo te voorkomen dat ik dicht klap of overspoeld raak.
- Hij kan me wakker maken uit een nachtmerrie, en bij me blijven tot ik weer in slaap durf te vallen.
- Hij kan me begeleiden uit een herbeleving, en vooral mij helpen erger te voorkomen.
- Een hulphond biedt structuur en ritme, die een terug val in oude problematiek kan voorkomen.
- Hij kan ondersteuning bieden in bus- en trein reizen en mijn vervolg studie, die ik hopelijk kan gaan oppakken met steun van Chotu.
- En vooral is hij een spiegel van mijn interne welzijn. Ik kan moeilijk emoties herkennen bij mezelf en ze plaatsen, waardoor ik snel aan mezelf voorbij ga of uit verbinding raak met mezelf of de realiteit. Een hond kan spiegelen hoe het daadwerkelijk gaat, zodat ik en anderen daaraan kunnen zien wat er echt speelt.
- Een hulphond helpt om op tijd actie te ondernemen of om hulp te vragen.
- Met een hulphond versterk ik mijn zelfstandigheid en draagkracht, en ben ik minder afhankelijk van de zorg van mijn partner en hulpverleners.
Al met al is het een maatje voor het leven, die niet afschrikt of weg gaat maar bij me blijft in de donkere en lichte dagen.
Wie is Chotu?
Chotu is bij mij sinds Augustus 2023. Mijn partner en ik wilden al een hele tijd graag een hond. Toen zijn we bij een nestje Border Collie x Labradoodle gaan kijken, en waren we opslag verliefd. We kozen de kleinste van het nest, en daarmee werd de naam 'Chotu' geboren. Wat 'kleintje' betekend in het Hindi, spreek uit als: Tjo-toe. We namen hem diezelfde dag nog mee naar huis, en mijn leven is daarna nooit meer hetzelfde geweest. De zorg en aandacht die Chotu nodig heeft, maakte dat ik het leven weer aan ging. Want ik 'moest' wel, ik was verantwoordelijk voor een klein wezentje.
En omdat alleen zijn aanwezigheid in huis al zo'n positieve invloed had, ben ik verder gaan kijken naar de mogelijkheden om hem op te leiden tot hulphond. We klopten aan bij meerdere scholen en hadden al snel een fijne klik met de visie van Hondwikkeling. We zijn op intake geweest en vervolgens moest Chotu door een gedragstest heen, om te meten of hij de taken van een hulphond aan kan. Daaruit kwam het verlossende nieuws, dat hij geslaagd is! En dat Chotu officieel mijn hulphond in opleiding is!!
Waarom heb ik jouw hulp nodig?
De opleiding tot hulphond kost veel geld, want een hulphond dat is Chotu niet zomaar. Hij gaat veel leren over mij en ik veel over hem. En onder begeleiding van een hondentrainer en een mensencoach, zullen wij groeien tot een sterk team. En zal Chotu uiteindelijk de specialistische taken kunnen uitvoeren. Hij is tenslotte geen wondermiddel maar een groeimiddel, het meeste werk moet ik zelf doen, maar dan niet meer alleen :)
Dit traject kost ongeveer 9000 euro. Dat gaat naar de trainingen, coach sessies, keuringen, officiële papieren en pasjes etc.
Door deze crowdfunding hoop ik dit traject te kunnen voort zetten, om zo rond te komen in de kosten.
Wil jij mij en Chotu helpen?
- Dan kan je doneren via de link. Elke bijdrage is voor ons ontzettend groot en gewaardeerd.
- Of je kunt helpen door deze post de delen met de mensen om je heen!
Duizendmaal dank voor je hulp,
Liefs Océanne en Chotu
Organiser

Océanne Changoer
Organiser
Ede