Kortgeleden verwierp het Centraal Tuchtcollege mijn hoger beroep in de zaak waarbij ik volgens de Regionale Tuchtcommissie geen ondersteunende verklaring mocht schrijven ten bate van een misbruikt kind zonder toestemming van de beschuldigde ouder.
Dit komt niet overeen met de Istanbul-conventie noch met het IVRK, het Internationale Verdrag voor de Rechten van het Kind, dat vermeldt in artikel 3 dat de belangen van het kind voorgaan op alle andere belangen.
Bij het CTG mocht de inhoud van het verhaal niet aan de orde komen maar ging het puur om een formele afhandeling en is de beslissing geweest dat een huisarts een dergelijke verklaring niet mag afgeven.
Omdat deze uitspraak gebruikt kan worden in andere rechtszaken overweeg ik deze uitkomst aan te vechten bij het Europese Hof voor Justitie maar heb daarbij uw hulp nodig.
Vanwege mijn pensioen sinds enige jaren ben ik niet meer verzekerd voor dit soort kosten.
Vele kleine beetjes maken veel mogelijk. Een eventueel overschot beloof ik over te maken aan het Kenniscentrum voor Transgenerationeel Geweld.
Ik dank u in ieder geval vanwege alle gevoelde steun de afgelopen jaren. Het overschot zal ik storten op de rekening van het Kenniscentrum TransGenerationeel Geweld.
Berber Pieksma
Organizer
Berber Pieksma
Organizer

