Dhimiter Andoni Memorial Fund

Dhimiter Andoni was 22 years old when his life was tragically taken from him by a hit and run driver while heroiclly helping a motorist on the roadway.  Dhimiter immigrated from Albania two years ago and was a student at USF while working at a bank. He was full of life and will he missed dearly.  

The Pan-Albanian Federation of America, Vatra Tampa Bay Chapter Inc. is organizing this fundraiser and all funds will go directly to the family of Dhimiter Andoni to help pay for funeral expenses.

Dhimiter Andoni ishte vetem 22 vjeç kur jeta e tij u nderpre tragjikisht ne lulen e rinise. Dhimitri, si njeri me zemer te madhe nuk hezitoi te ndihmonte nje njeri ne nevoje be rruge, dhe nderkohe jeta e tij ju rrembye nga nje drejtues automjeti qe u largua nga skena e ngjarjes.
Dhimitri emigroi nga Shqiperija se bashku me familjen 3 vjet me pare. Per kete kohe kaq te shkuar ai ishte ne gjendje te behej nje student i shkelqyer ne USF dhe nderkohe te fillonte nje kariere ne fushen bankare. Dhimitri e dashuronte jeten dhe ne emer te kesaj dashurije punonte me perkushtim per nje jete me te mire. Ai do te mbetet gjithmone si imazhi i njeriut qe sakrifikoi jeten e tij per te ndihmuar te tjeret.
Shoqata Vatra ne Tampa Bay, per t’ju ndodhur prane kesaj familje ne keto dite kaq te veshtira, organizon kete fundraiser dhe i gjithe fondi do shkoje direkt tek familja e Dhimiter Andoni, si ndihme per shpenzimet e funeralit.

Nga burimet familjare, njoftojme komunitetin ne Tampa Bay qe trupi i të ndjerit Dhimiter Andoni do të vendoset te Marten dt 25 Shtator ne Hubbell Funeral Home. Adresa:  499 Indian Rocks Rd, Belleair Bluffs, FL 33770. Homazhet do te behen ne adresen e mesiperme nga 5:00 pm-7:00 pm te kesaj dite dhe diten e Merkure 2:00 pm-3:00 pm. Pas mbylljes se homazheve ne 3:00 pm te dites se Merkure ne po kete adrese do te mbahet mesha per te ndjerin dhe me pas trupi i tij do të përcillet për në banesën e fundit në " Largo Municipal Cemetery" ,1232 - 1298 Jasper Street, Largo, FL 33770.
The memorial and viewing for Dhimiter Andoni will be Tuesday September 25 from at Hubbell Funeral Home 499 Indian Rocks Rd. Belleair Bluffs, FL 33770 from 5:00-7:00pm and . On Wednesday September 26th there will be a viewing from 2:00-3:00pm followed by clergy service at Hubbell Funeral Home (499 Indian Rocks Road Belleair Bluffs, FL 33770). After clergy service the burial will be held at Largo Municipal Cemetery 1232-1298 Jasper St. Largo, FL 33770

Newstory Link: https://www.abcactionnews.com/news/region-pinellas/driver-hits-kills-man-helping-motorist-then-steals-his-car-and-leaves-the-scene-of-the-crash
 • Medi Hoxha 
  • $20 
  • 33 mos
 • Ernest Kashta 
  • $100 
  • 36 mos
 • Linda Molla 
  • $30 
  • 36 mos
 • Olta Molla 
  • $50 
  • 36 mos
 • Burbuqe Kollcinaku  
  • $30 
  • 36 mos
See all

Organizer and beneficiary

Vatra Tampa 
Organizer
Seminole, FL
Petrika Andoni 
Beneficiary
 • #1 fundraising platform

  More people start fundraisers on GoFundMe than on any other platform. Learn more

 • GoFundMe Guarantee

  In the rare case something isn’t right, we will work with you to determine if misuse occurred. Learn more

 • Expert advice, 24/7

  Contact us with your questions and we’ll answer, day or night. Learn more