De droom voor schoon drinkwater: Help 3 dorpen in Benin

De droom voor schoon drinkwater: Help 3 dorpen in Benin campaign photo, 1 of 7De droom voor schoon drinkwater: Help 3 dorpen in Benin campaign photo, 1 of 7
De droom voor schoon drinkwater: Help 3 dorpen in Benin campaign photo, 2 of 7

  • M
  • I
59 donors
De droom voor schoon drinkwater: Help 3 dorpen in Benin campaign photo, 4 of 7
De droom voor schoon drinkwater: Help 3 dorpen in Benin campaign photo, 5 of 7
De droom voor schoon drinkwater: Help 3 dorpen in Benin campaign photo, 6 of 7
Fundraiser’s main image
0% complete

€1,895 raised of €3.3K

De droom voor schoon drinkwater: Help 3 dorpen in Benin

De droom voor schoon drinkwater: Help 3 dorpen in Benin

0% complete

€1,895 raised of €3.3K

59 donations
Donation protected
Le Rêve – De Droom

Ik ben op zoek naar sponsors om het financieren van waterputten in Benin mogelijk te maken.

Mijn naam is Gina Raas. Al twee keer heb ik samen met mijn zoon Arno een vriend en zijn gezin bezocht in Benin. Die vriend heet Falayal Alfa Youssou (Fal).

(Samen met Arno in Benin)

Ik leerde Fal kennen toen hij in Nederland werkte in de zorg. Inmiddels is hij teruggekeerd naar zijn gezin in Benin. Dankzij hem heb ik het land, de cultuur en de mensen leren kennen: hun gewoontes, hun veerkracht, maar ook hun dromen. Eén van die dromen is schoon drinkwater dicht bij huis voor iedereen.

(Start van de eerste waterput vorig jaar)

Schoon water lijkt vanzelfsprekend, maar in Benin moet er vaak 8 tot 10 meter diep worden gegraven om een waterput te maken. Dat is zwaar werk voor de plaatselijke bevolking, die dit met eenvoudige middelen zelf doet.

Waarom dit project zo belangrijk is

Door donaties van vrienden en familie hebben we vorig jaar al een waterput kunnen realiseren. Wat een feest, een droom die werkelijkheid werd. Niet alleen voor de lokale gemeenschap, maar ook voor mij persoonlijk. Het maakt me gelukkig om te zien hoe groot de impact is: schoon water betekent gezondheid, veiligheid en toekomst.

(De waterput nu: Elke dag in gebruik)

In januari 2026 hoop ik voor de derde keer naar Benin te reizen, om te bekijken waar de volgende waterputten gebouwd kunnen worden.

De kosten en ons doel

De totale kosten voor één waterput bedragen €1100,-.
Ons doel: 3 waterputten realiseren = €3300,-.

Alle donaties gaan rechtstreeks naar het project. Mijn reis- en verblijfkosten betaal ik volledig zelf.

Help je mee?

Met jouw bijdrage kunnen we samen drie nieuwe waterputten realiseren en de droom – le rêve – verwezenlijken.

Elke donatie, groot of klein, brengt ons dichter bij schoon water en een betere toekomst voor de mensen in Benin.
Donate

Organizer

Gina Raas
Organizer
  • Volunteer
  • Donation protected

Your easy, powerful, and trusted home for help

  • Easy

    Donate quickly and easily

  • Powerful

    Send help right to the people and causes you care about

  • Trusted

    Your donation is protected by the GoFundMe Giving Guarantee