Main fundraiser photo

10y/o little girl’s heart surgery

Dear Facebook family and friends,
I’m writing to ask for your kind help to my distant relative little 10y/o daughter getting ready to have a heart surgery.She was diagnosed as having a serious heart failure.The diagnosing doctor told to her parents her heart failure highly rare,complex, dangerous and almost incurable.The parents and family are in the deepest despair. I’m trying to seek possible help which seems to be the only opportunity for their daughter. Their economic situation is poor and cannot afford international medical expenses,Even they have an insurance. They are need of $2500 so any possible financial support will be highly appreciated. .To find more possible help from the kind people all over the world. I hope this message could be separate out all of her family would be extremely grateful if you would like to give them help in whatever way.Thank you very much...
Değerli Facebook ailem ve arkadaşlarım,
Bizim türkiye’de uzaktan akrabamızın on yaşındaki kızı kalp yetmezliği ile savaşıyor. Doğuştan kalp hastası olarak doğdu.Allah’a çok şükür ki o küçücük bedeniyle ve küçücük yorgun kalbiyle on yıl boyunca savaşıyor. Daha önce de iki defa ameliyat geçirdi. Bir balonlama birde anjiyo oldu. Ani ölüm riski var. Şuan üçüncü ve de dördüncü° son aşamada. Doktorlar bu küçük kızın kalp yetmez diyenin nadir karmaşık ve tehlikeli olduğunu söylemişler. Akrabalarım ve ailesi çok kötü umutsuzluk içindeler. Ama her şeye rağmen kızlarının bu ameliyatı olup şansını denemesini istiyorlar. Ben de elimden gelen yardımı yapmaya çalışacağım ve sizlerden de yardım diliyorum. Ekonomik durumları kızlarının sürekli hastaneye götürüp getirmekten dolayı çok zayıflamış. 10.000 tl Türk parasına ihtiyaçları var. Ama bu parayı bulamazsam da ne kadar toplayabilirsen aileye verilecek. Ben de bir anne olarak sizlerin sağ duyuyla yardım etmenizi canı gönülden isterim. Bugün başkasının evladı,göz nuru,bebeği,canı. Yarın biz!!! Yapacağınız her dua ve yardım için ailem ve akrabalarım size minnettar olacağız.
Teşekkürler
Yardım etmek isteyenler bana özelden yazabilirsiniz. 10,20,30 lira ne olursa.Sevabın küçüğü büyüğü olmaz... “Anyone who wants to donate please inbox me. Even $10,$20,$30 doesn’t matter small or big amount. God will bless u all anyway with your helpful.”
Donate

Donations 

 • Jamaal Pierce
  • $270 
  • 6 yrs
Donate

Organizer

Eda Klc
Organizer
San Antonio, TX

Your easy, powerful, and trusted home for help

 • Easy

  Donate quickly and easily.

 • Powerful

  Send help right to the people and causes you care about.

 • Trusted

  Your donation is protected by the  GoFundMe Giving Guarantee.