162
162
3

Te ngreme ne kembe te riun nga Dibra!

€5,002 of €4,500 goal

Raised by 158 people in 1 month
Lutemi ne dhurimet tuaja sa me shpejt!

Djali qe shihni ne foto eshte nje 20-21 vjecar nga Dibra. Prej vitesh i gjendur ne kete gjendje dhe pa asnje mundesi financiare per vizita e jo me per te mundesuar nderhyrjen, qe do ta kthente ate ne normalitet.

Rasti eshte marre persiper nga Spitali Amerikan 1 dhe do te jete si sherbim falas, pervec pjeses se materialeve, qe duhen per nderhyrjen, te cilat shkojne ne shumen 4500 euro.

Spitali Amerikan do marre persiper nderhyrjen, dhe ekipi qe drejtohet nga nje mjek italian (Dr Giuseppe Bogngfilio) vendosen qe operacioni, analizat, pjesa post-operative, cdo gje te jete falas, pervec pjeses tjeter te materialeve qe jane te nevojshme.

Djali nuk ka asnje mundesi ku te mund t'i siguroje keto para, as ai as familja e tij. Per kete shkak ai ka qendruar per vite te tera ne shtrat. Pa dale, pa ecur, pa levizur, por gjithe keto vite ka pranuar fatin e tij te trishte dhe nuk ka kerkuar asgje. Eshte mjaftuar vetem me arsyen qe i kane dhene familjaret. "Nuk kemi leke, nuk kemi ku gjejme, nuk ka kush te na ndihmoje".

Ju lutem te gjitheve, t'i japim nje mundesi djalit te jetoje normalisht, dhe te shpresojme te rifitoje vitet e humbura te femijerise.

Jemi e vetmja mundesi per te. Te gjithe ne bashke, me sa mundesi kemi mundet t'i bejme keto leke per djalin.
Une kam marre persiper qe ketij rasti t'i shkoj deri ne fund, por s'mundem dot i vetem. Te gjithe bashke po.

p.s Ndjese per fotografite, por po i publikoj per te pare se ne cfare situate eshte djali dhe sesa e rendesishme eshte per te ndihma e gjithesecilit nga ne. Rasti eshte urgjent.

Zoti ju bekofte te gjitheve dhe uroj me zemer t'ia dalim!

Inisiator i kesaj fushate eshte Osman Stafa.

Une, Emanuela Zaimi, Drejtuese e Fondacionit Down Syndrome Albania jam thjeshte per te lehtesuar procesin duke qene se kam mundesi te cel account ne "go fund me"
+ Read More
Perulemi para ndjeshmerise tuaj!!
Nga kontakti me Go Fund Me pritet qe fondet te kalojne ne llogarine time bankare ne Austri me dt 15 korrik. Me te mberritur, do t'i kaloj tek llogaria e Fondacionit te Spitalit Amerikan. Do t'ju mbajme te perditesuar ne cdo hap. Mund te na ndiqni ne fb tek profili im Emanuela Pepkola Zaimi si dhe tek profili i Osman Stafa
+ Read More

€5,002 of €4,500 goal

Raised by 158 people in 1 month
Your share could be bringing in donations. Sign in to track your impact.
   Connect
We will never post without your permission.
In the future, we'll let you know if your sharing brings in any donations.
We weren't able to connect your Facebook account. Please try again later.
AS
€70
Arbana Selmanaj
19 days ago
EV
€10
Eralda Veizi
1 month ago
€20
Luan Qorri
1 month ago
AH
€15
Amarilda Halili
1 month ago
VN
€50
Viktori Nikolla
1 month ago
EG
€20
Endrit Godeni
1 month ago
€100
Anonymous
1 month ago
AS
€20
Arbër Selishta
1 month ago
SB
€300
Shkelzen Bitri
1 month ago
€100
Anonymous
1 month ago
or
Use My Email Address
By continuing, you agree with the GoFundMe
terms and privacy policy
There's an issue with this Campaign Organizer's account. Our team has contacted them with the solution! Please ask them to sign in to GoFundMe and check their account. Return to Campaign

Are you ready for the next step?
Even a €5 donation can help!
Donate Now Not now
Connect on Facebook to keep track of how many donations your share brings.
We will never post on Facebook without your permission.