483
483
14

Support Ivan Lovecky

$44,669 of $100,000 goal

Raised by 482 people in 12 months
Created August 15, 2018
Our close friend Ivan Lovecky had been in a bad dirtbike accident in Vancouver BC severely injuring himself and changing his life for ever. Ivan is suffering from a broken vertebrate and a severed spinal cord at C5, rendering him with little movement below his neck and no movement below his chest. Ivan is covered for most medical expenses however we are raising money to help him once he is out of hospital. We were talking to a specialist and was told he would need $100’000 to provide Ivan with the necessary equipment and basic care he will need once he is out of the hospital. He has an extremely good support network here however we need help to take the financial burden off Ivan so he can focus on getting better.

Ivan is a fighter and he will need your support to keep fighting.


Below is more details about Ivan's situation,
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[CZK]

Náš blízký kamarád Ivan Lovecký prodělal těžkou nehodu na terénní motorce v kanadském Vancouveru, při které se vážně zranil a jeho život se navždy změnil. Ivan má zlomenou krční páteř a porusenou míchu na úrovni obratle C5, takže se od krku dolů může hýbat pouze omezeně a od hrudníku dolů prozatím ztratil veškerou hybnost. Většina Ivanových léčebných výdajů je krytá pojištěním, ale chceme vybrat peníze, které mu pomohou, až nemocnici opustí. Po diskuzi se specialistou jsme se dozvěděli, že nezbytné vybavení a základní péče, které bude Ivan po opuštění nemocnice potřebovat, budou stát cca 100 000 kanadských dolarů (1 750 000 kč). Ivana maximálně podporujeme, ale abychom mu poskytli finance, které bude potřebovat, aby se mohl soustředit pouze na zlepšení svého zdravotního stavu a nemusel se přitom zabývat penězi, potřebujeme od vás pomoc.

Ivan je bojovník a aby mohl dál bojovat, bude potřebovat i Vaši podporu.


Níže jsou podrobnější informace o situaci, ve které se Ivan nachází.For those who know Ivan he has been in an unfortunate accident. He was out riding his dirt bike on Sunday the 12th of August when he crashed  and fell over the handlebars. With no time to react with the force of his front tire washing out, he hit the ground head first. Ivan laid there motionless with the fear of moving. Friends kept his body stable until the ambulance got to there. During this time Ivan began to realize that he could not move his arms or legs has a severe tingling sensation is running through his body. Ivan kept calm, and the paramedics handled him with the utmost care taking every precaution possible. Ivan was then airlifted to the Vancouver General Hospital to be rushed for scans.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[CZK]

Pro ty co Ivana neznají – prodělal nešťastnou nehodu. V neděli 12. srpna se byl projet na své terénní motorce kdy havaroval a byl vymrštěn přes řídítka. Po narazu hlavou do země zůstal nehynbe ležet na místě. Ivanovi kamarádi ho udrželi ve stabilizované poloze až do příjezdu sanitky. Během této doby si Ivan začal uvědomovat, že nemůže hýbat rukama ani nohama a že v celém těle cítí mravenčení. Zůstal v klidu a zdravotníci s ním nakládali s maximální péčí a přijali všechna možná ochranná opatření. Ivana poté vrtulník přepravil do nemocnice Vancouver General Hospital, aby mu udělali potřebné snímky.


32177978_1534382962727752_r.jpeg

Once Ivan got to the hospital the scans have revealed Ivan’s life has changed forever. The scan showed he shattered his C5 and damage to C6; This is extremely high in the neck. The team at VGH put Ivan under extreme sedatives, so he doesn’t move while they wait for the CT scans to show any more damage around that area and hoping for the best. The scans came back with devastating results showing that his spinal cord has been severed. They rushed Ivan into surgery to fuse his C5-C6 together so no further damage could be done to his spinal cord. I have been told the upper body is controlled by the spinal cord at T4 so it is unknown to what body parts will function. There is lots of swelling putting pressure on his spinal cord so time will tell what he will gain back once the swelling goes down.

Ivan is currently in ICU under the care with the best team in the world looking after him. He is awake, can hear you and responds with blinks and upper facial gestures. They currently have him under a breathing apparatus and in the next day or two we will know if Ivan will be able to take his first breath He is currently using 50% the machine and 50% himself. Ivan has movement in his shoulders and in limited movement in his right arm being able to lift it up to his face, however, no movement in his wrist and fingers. His left arm has some sign of strength in his bicep and some feeling down to his hand.

Every day is a struggle for Ivan and every day is a challenge to get better. Once the swelling goes down, we hope to see more improvements in his movement. It is going to be an extremely slow process for Ivan so, please Pray, Hope, Send good energy Ivan’s way.

He has a good support network here, however, this is going to impact his life from now on, so we are asking for your financial help to support Ivan once he is released from hospital and rehabilitation.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[CZK]

Po příjezdu do nemocnice se ukázalo, že se Ivanův život navždy změnil. Podle snímků si Ivan rozdrtil obratel C5 a poškodil obratel C6. Tyto obratle se nacházejí velmi vysoko v krční páteři. Nemocniční tým dal Ivanovi velmi silná sedativa aby se Ivan při čekání na snímky CT, které by ukázaly případné další poškození v dané oblasti, nehýbal. Snímky se vrátily se zdrcujícím výsledkem. Ivanova mícha byla vazne pozkozena. Rychle ho převezli na operační sál, aby mu obratle C5 a C6 spojili dohromady a nemohlo tak dojít k dalšímu poškození míchy. Bylo mi řečeno, že horní část těla je ovládána míchou na úrovni obratle T4, takže není jisté, které části těla budou fungovat. Na míchu tlačí silný otok, proto se až postupem času zjistí, jaká hybnost se mu po splasknutí otoku vrátí.

Ivan se momentálně nachází na jednotce intenzivní péče pod dohledem nejlepšího týmu na světě. Je při vědomí, slyší lidi kolem sebe a reaguje mrkáním a pohyby horní části obličeje. Momentálně mu dýchat pomáhá přístroj a za den nebo dva uvidíme, zda se Ivan bude moci nadechnout sám. Momentálně mu přístroj s dýcháním pomáhá z 50 %. Ivan dokáže hýbat rameny a omezeně pravou rukou, kterou zvládá zvednout k obličeji, nicméně nehýbe zápěstím a prsty. V levé paži má známky síly v bicepsu a určité množství citu až dolů k ruce.

Každý den je pro Ivana boj s jediným cílem – zlepšit svůj stav. Doufáme, že po splasknutí otoku se jeho hybnost dále zlepší. Jedná se o extrémně pomalý proces, takže prosíme, abyste se za Ivana modlili, doufali a posílali mu pozitivní energii.

Ivan má oporu velké skupiny přátel, jeho život je nicméně navždy ovlivněn. Proto vás žádáme o finanční podporu, která Ivanovi pomůže po propuštění z nemocnice a při rehabilitaci.
+ Read More
Hello everybody.

I’m glad that I can finally write update by myself.
I would like to say thank you for all support what I already got from you.
I’m really lucky then I have great family and lots of awesome friends supporting me with everything.

Combination of good vibes what I’m getting from you and care which I’m getting here in the GF Strong is making me stay positive and strong.

I have new physiotherapist and we try push my limits a bit more. We are focusing on my shoulders in these days. I started lifting some weights and I also tried boxing to the soft balloon. Boxing is fun and I really feel that it works for my shoulders. Important part of my recovery is massage. I have private massage therapist who is visiting me once or twice per week. Part of the money what I got from you is covering the massage expenses.
Balance between straight and stretch makes me feel better and stronger after every session.
With all these improvements I’m able to use my arms for more everyday needs as picking up light objects or feeding myself without any problems.

My discharge from GF Strong will happen pretty soon so I’m looking for new place to live. As we all know how difficult is find good place for living in Vancouver and looking for accessible living is even worse. Fortunately team from GF Strong is helping me and I already have option which probably will work for me.
I’m also looking for options how to keep going forward with my recovery such a getting good physiotherapist and have proper plan.

As you could read in last update, my friends #motofamily organize fundraiser at Arena Cross event at November 2018. They also rented accessible van and I could visit the event and see the race. My friends did great job with raffle and another fun stuff for racers, visitors and their kids.
It was great evening and it gave me more energy more reasons to stay positive in my recovery.

Like I said, I’m lucky to have great friends and one of them is Mira Jecminek who helped to manage this page and kept you up to date during I wasn’t able to write.

Thank you for being awesome!

IvanAhoj vsichni,

jsem rad ze muzu tento update psat ja sam.

Chtel bych podekovat za veskerou podporu kterou od Vas dostavam. Jsem nesmirne stastny ze mam za sebou moji rodinu a skvele pratele.

Diky kombinaci pozitivnich vibraci od Vas a rehabilitacniho programu tady v GF Strong, zustavam pozitivni a silny.

Od Vanoc mam novou physio terapeutku a ted se snazime delat veci trosku jinak a vice intenzivne. Soustredujeme se hodne na ramena. Take jsem zacal zdvihat lehke cinky. Parktrat jsem boxoval do mekkeho balonu. Boxovani je zabavne a opravdu citim ze funguje na me ramena.
Dulezitou soucasti jsou take masaze, ktere dostavam prostrednictvim soukromeho terapeuta, ktery me navstevuje jednou az dvakrat tydne. Na pokryti nakladu masazi pouzivam cast penez ktere me posilate.
Pri kombinacich posilovani, protahovani a masazi se citim velmi dobre.
Tim ze se funkce mych pazi pomalu zlepsuje, jsem schopen zdvihat a presunovat lehke obekty anebo jist sam bez pomoci.

Presny datum meho propusteni z GF Strong zatim neni znamy. Tym socialnich pracovniku me pomaha najit ubytovani a jakmile bude neco k dispozici, tak me propusti. Neco se zatim rysuje, ale neni to jeste jiste.
Jakmile budu propusten, budu si muset najit soukromeho physio terapeuta.

Tak jak jste mozna cetli v predchozich updatech, v Listopadu moji kamaradi tady v Kanade usporadali sbirku na supercrossovem zavode tady kousek od Vancouveru. Take pronajmuli dodavku do ktere jsem mohl najet s mojim vozikem a jel jsem sledovat zavody. Meli udelany stanek kde prodavali tombolu a take meli nejake akce pro deti. Zavody byly skvele a vecer jsem si uzil.

Moje rodina a kamaradi v cesku u nas ve Veseli nad Moravou usporadali take sbirku. Pojmenovali to Oslava narozenin bez Ivana. Byla to vydarena akce kde se sesla spousta dobrych lidi. Kamarad Adam, ktery vlastni kavarnu Kafe v Kine, kde se sbirka konala, rozhodl ze zisk kavarny za ten tvecer pujde take na sbirku. Za to mu patri velky dik.

Tak jak jsem napsal vyse, jsem stastny ze mam kolem sebe spoustu skvelych lidi. Jeden z nich je Mira Jecminek, ktery zalozil tuto stranku a neprestaval Vas informovat o mem stavu, zatimco jsem nebyl schopny psat.
Vase pomoc me dodava motivaci a prekonavani prekazek je pro mne snadnejsi.

Diky za to ze jste super!
+ Read More
Hello everyone

For all those who care here is another update about Ivan's condition. It has been 4 weeks since the last update and things have been slowly but surely getting better everyday as Ivan does the best he can to speed up the recovery. He has a busy schedule now full of different exercises and rehabilitation. His arms are getting stronger every day and now he is able lift his arms up to his face.

The feeding tube as well as tracheotomy tube have been removed so it's much easier to move around.
Driving skills on the wheel chair has been mastered, there is no competitor for Ivan and also no supervision needed anymore.

We have been notified about expected date when Ivan will leave the rehabilitation center and it's sooner than we expected. On one hand it's good news but on the other hand it's a bit too soon. There will be lot of things to get sorted. Few examples will be accommodation, physio, rehabilitation, etc. But once Ivan leaves the hospital unfortunately lot of these things will not be covered.

If there is the best time to help Ivan it's now, we have a few months left to do our best and help Ivan in his recovery once he leaves the rehabilitation center. Up until now it was mostly on the doctors but soon enough it will be only us who will make the difference. More funds we can get, easier the recovery will be. Our goal is to let Ivan only focus on getting better and avoid any financial difficulties on the way.

While trying to raise fund on this page we also have some events lined up. There will be “A Birthday Party for Ivan” in his hometown Veseli nad Moravou, Czech Republic. We will gather for the occasion of Ivan´s birthday (which is on 30th November) in Kafe v Kine on 7th December. However, Ivan will not be able to attend this party as he will be still hospitalized in GF Strong, Vancouver, we would like to gather as many as possible of Ivan´s friends and hope to raise some funds. Here is the link :

https://www.facebook.com/events/481077092401800/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1541603901242764Another event is in Chilliwack arenacross on November 24th. You can't miss it!! There will be raffle and some great prizes for you to win, T-shirts to buy and lot of action to see! Come support Ivan with us and have some fun watching this awesome dirtbike race! Here is the link ,

https://futurewestmoto.ca/racing/arenacross-races/arenacross-rounds-3-4-chilliwack/?fbclid=IwAR2plzJLsO4lLo9OVPPks6A7ikz0VEMtc0QvJmlopAL2AHqLV_jGQG8H-VY

Thank you.

MotoFamily! Team Ivan


Ahoj všem,

Pro vás všechny, kteří podporujete Ivana, tady je další update o jeho zdravotním stavu. Od zveřejnění posledního updatu uplynuly 4 týdny a věci se od té doby pomalu, ale jistě zlepšují, Ivan dělá vše pro to, aby co nejvíce uspíšil svoji rekonvalescenci. Aktuálně má teď dost nabitý program různými cvičeními a rehabilitacemi. Jeho paže jsou silnější každým dnem a už je schopný zvednout obě paže k obličeji.

Trubičky pro dýchání a pro výživu mu doktoři už odstranili, a tak má více možností se volně pohybovat. Ivan už jezdí na elektrickém vozíku jako profík, ovládat se ho naučil tak dobře, že nemá žádnou konkurenci a už je na vozíku soběstačný a nemusí ho nikdo doprovázet.

Byli jsme take informováni o datu Ivanova propuštění z rehabilitačního centra GF Strong, které je mnohem dřívější, než jsme očekávali. Na jednu stranu je to dobrá zpráva, na druhou stranu, je to trochu brzy. Nyní nás čeká spousta věcí, které bude třeba vyřešit, jako je ubytování, fyzioterapie, rehabilitace a další. Bohužel, v momentě, kdy Ivan opustí rehabilitační centrum, nebude hodně z těchto věcí již hrazeno.

Teď je právě nejlepší čas, kdy můžete Ivanovi pomoci. Máme několik málo měsíců, abychom Ivanovi pomohli v jeho rekonvalescenci jakmile opustí rehabilitační centrum. Až dosud vše záleželo hlavně na doktorech, ale velmi brzy to bude pouze na nás. Čím více prostředků se nám podaří vybrat, tím bude uzdravení snazší. Naším cílem je, aby se Ivan mohl soustředit na své uzdravení a aby se vyhnul případným finančním potížím.

Mezitím, co se snažíme vybírat prostředky na této stránce, máme take v plánu několik dobročinných akcí. Pro Ivanovu rodinu, známé a kamarády, žijící v České republice, budeme pořádat “Narozeninovou party pro Ivana”. U příležitosti Ivanových narozenin (které jsou 30.11.) budeme v Kafé v Kině, ve Veselí nad Moravou pořádat dne 7.12.2018 setkání pro všechny, kteří budou chtít Ivana podpořit alespoň na dálku, protože bude v té době stale ještě v rehabilitačním centru ve Vancouveru. Zde je odkaz na tuto udalost : https://www.facebook.com/events/481077092401800/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1541603901242764

Děkujeme.

MotoFamily! Team Ivan
+ Read More
Hi everyone!!

Bringing another update on Ivan's conditions with some great news!!!

First of all – Ivan has been finally moved to GF strong rehabilitation center! No more hospital! This is the place you want to be when injury like this happens. There is not too many better places for spinal cord injuries then this one. Very well educated staff and good equipment to help Ivan as much as possible. Ivan got moved out of hospital sooner than everyone expected :)

In last update I mentioned that Ivan has been able to breathe without support for 48hours. Now he has been without the support for almost two weeks! He doesn't need to have the hose connected to his neck anymore and he can finally eat and drink whatever he wants :) He still has the feeding tube implanted in his stomach to supply all the important nutrition but that one might not stay there for too long.

He also got a new chair which he is able to control with a joystick! This one is borrowed from the rehabilitation center. Ivan has been practicing some driving skills and he said he will be coming up with slalom race event with another patients sometime soon! For now he is able to drive this one only with supervision but sure enough when he has a chance he sneaks out for a drive.

I am quite sure that soon enough you will hear and update from Ivan himself!!

#BraapforLOVEc #teamIvan #motofam

Ahoj všem!
Přinášíme další skvělé novinky ohledně Ivanova zdravotního stavu!!!
Ze všeho nejdřív – Ivana konečně přesunuli z nemocnice do rehabilitačního centra
GF Strong! Už žádná nemocnice!! GF Strong je místo, kam se chcete dostat, pokud

8
máte zranění tohoto typu. Na světě není mnoho lepších zařízení, která se specializují
na poranění míchy než toto ve Vancouveru. V GF Strong jsou velmi vzdělaní
odborníci a je tu také spousta vybavení, které by mělo Ivanovi co nejvíce usnadnit
cestu k uzdravení. Ivana přestěhovali z nemocnice do rehabilitačního centra
mnohem dříve, než všichni čekali ��.
V posledním updatu jsem zmínil, že Ivan je schopný dýchat sám, bez podpory
ventilátoru po dobu 48 hodin. Teď to budou skoro dva týdny, co dýchá sám! Už také
nepotřebuje hadičku, která mu vedla do krku a může teď už jíst a pít, co chce. Zatím
má stále zavedenou do žaludku trubičku, která teď už ale slouží jen pro důležité
živiny. Brzy by ale tuto hadičku měli odstranit.
Ivan také dostal nové kolečkové křeslo, které je schopný ovládat joystickem! Toto
křeslo je zapůjčeno z rehabilitačního centra. Ivan procvičuje svoje řidičské schopnosti
a říkal, že brzo uspořádá závody ve slalomu pro další pacienty. Zatím může křeslo
řídit jen pod dohledem, ale určitě se brzo dostane i na projížďku ven.
Jsem si docela jistý, že brzy uslyšíte o Ivanově zdravotním stavu od něj samotného.
+ Read More
Hello everybody,

Here is another update on Ivan's condition and progress.

Ivan is doing great, especially in terms of improving his breathing and strengthening his lungs. He has been definitely exceeding doctor's expectations as he is now able to breathe without any support for 48 hours straight! Pushing limits every day and doing best he can. This hard work resulted in removing special little balloon from Ivan's neck which had been stopping all the air coming out from Ivan's lungs. That means Ivan has his voice back now!!! It also helps him to cough much better and keep his lungs clean.

As I mentioned in last update Ivan has received special device from us to allow him control the computer with his eyes. He already mastered it really well and is able to control his PC by using his eyes faster than me with my fingers. I would like to say THANK YOU again to our buddy Mat who were able to set this up and also TO ALL OF YOU who have been continuously supporting Ivan. This device has been purchased with YOUR money we raised on gofundme!

Main focus is still on the breathing now but when Ivan has a chance he tries to figure out a way how to move his body again. Doctors and nurses are not focusing on this too much yet as this will be the next steps but Ivan is bit too eagerly so he slowly starts to figure out how to move his right wrist. There was a bit of flicker there today so we have a goof feeling about this.

Last we would like to assure you that Ivan is in very good spirit and mentally really really optimistic. He has the best staff around him and with all your support he has the best conditions to focus on his recovery. His positive thinking evokes more energy and drives him forward every day!! we are so grateful for that!


Ahoj všem,
Tady přidávám další novinky o Ivanově stavu a pokrocích.
Ivanovi se daří skvěle, zvláště pak, co se týká jeho dýchání a posilování jeho plic.
Můžeme říct, že rozhodně předčil očekávání doktorů, protože teď už je schopný
dýchat bez podpory přístrojů 48 hodin v kuse! Každý den posouvá svoje možnosti a
snaží se, jak může nejlépe. Jeho usilovná práce se zúročila tak, že doktoři odstranili
Ivanovi z krku malý speciální balonek, který bránil vycházení veškerého vzduchu
z Ivanových plic. Což znamená, že Ivan už zase mluví!!! Také se mu lépe kašle, a
tudíž se plíce lépe udržují čisté.
Jak jsem zmínil v minulém updatu, Ivan od nás dostal speciální zařízení, které mu
umožní ovládat počítač pomocí pohybu očí. Počítač se už naučil ovládat velice dobře
a je schopný ho ovládat rychleji očima než já prsty! Rád bych znovu PODĚKOVAL
našemu kamarádovi Mattovi, který zařízení nastavil a také VÁM VŠEM, kteří Ivana stále podporujete. Toto zařízení bylo koupeno z VAŠICH peněz, které se vybraly
přes GoFundMe!
V léčbě je stále kladen důraz zejména na dýchání, ale kdykoli jen to jde, tak se Ivan
snaží také soustředit na to, jak znovu rozhýbat svoje tělo. Doktoři a sestry se na toto
zatím příliš nesoustředí, protože toto by měly být až další kroky, ale Ivan je příliš
nedočkavý, takže se snaží pomalu přijít na to, jak rozhýbat svoje pravé zápěstí. Dnes
se mu podařil malý pohyb, takže z toho máme dobrý pocit.
Nakonec bych vás rád všechny ujistil, že Ivan je ve velmi dobrém rozpoložení a
psychicky je velmi velmi optimistický. Má kolem sebe ten nejlepší personál a spolu
s vaší podporou má ty nejlepší podmínky pro zotavení. Jeho pozitivní myšlení v něm
generuje další podporu a žene ho vpřed každý den! A za to jsme hodně vděční!
+ Read More
Read a Previous Update

$44,669 of $100,000 goal

Raised by 482 people in 12 months
Created August 15, 2018
Your share could be bringing in donations. Sign in to track your impact.
   Connect
We will never post without your permission.
In the future, we'll let you know if your sharing brings in any donations.
We weren't able to connect your Facebook account. Please try again later.
$100
Martin Kaňůrek
1 month ago
$30
Anonymous
1 month ago
TE
$10
Tomas Ertel
2 months ago
MF
$25
Martin Feix
2 months ago
OK
$20
Ondra Krčmář
2 months ago
DK
$21
Daniela Kmetonyova
3 months ago
$10
Jason Chau
4 months ago
KE
$10
Krystof ELias
4 months ago
JS
$20
Jana Sirkova
4 months ago
$100
Martin Bárta
4 months ago
or
Use My Email Address
By continuing, you agree with the GoFundMe
terms and privacy policy
There's an issue with this Campaign Organizer's account. Our team has contacted them with the solution! Please ask them to sign in to GoFundMe and check their account. Return to Campaign

Are you ready for the next step?
Even a $5 donation can help!
Donate Now Not now
Connect on Facebook to keep track of how many donations your share brings.
We will never post on Facebook without your permission.