Te ngreme ne kembe te riun nga Dibra!

Lutemi ne dhurimet tuaja sa me shpejt!

Djali qe shihni ne foto eshte nje 20-21 vjecar nga Dibra. Prej vitesh i gjendur ne kete gjendje dhe pa asnje mundesi financiare per vizita e jo me per te mundesuar nderhyrjen, qe do ta kthente ate ne normalitet.

Rasti eshte marre persiper nga Spitali Amerikan 1 dhe do te jete si sherbim falas, pervec pjeses se materialeve, qe duhen per nderhyrjen, te cilat shkojne ne shumen 4500 euro.

Spitali Amerikan do marre persiper nderhyrjen, dhe ekipi qe drejtohet nga nje mjek italian (Dr Giuseppe Bogngfilio) vendosen qe operacioni, analizat, pjesa post-operative, cdo gje te jete falas, pervec pjeses tjeter te materialeve qe jane te nevojshme.

Djali nuk ka asnje mundesi ku te mund t'i siguroje keto para, as ai as familja e tij. Per kete shkak ai ka qendruar per vite te tera ne shtrat. Pa dale, pa ecur, pa levizur, por gjithe keto vite ka pranuar fatin e tij te trishte dhe nuk ka kerkuar asgje. Eshte mjaftuar vetem me arsyen qe i kane dhene familjaret. "Nuk kemi leke, nuk kemi ku gjejme, nuk ka kush te na ndihmoje".

Ju lutem te gjitheve, t'i japim nje mundesi djalit te jetoje normalisht, dhe te shpresojme te rifitoje vitet e humbura te femijerise.

Jemi e vetmja mundesi per te. Te gjithe ne bashke, me sa mundesi kemi mundet t'i bejme keto leke per djalin.
Une kam marre persiper qe ketij rasti t'i shkoj deri ne fund, por s'mundem dot i vetem. Te gjithe bashke po.

p.s Ndjese per fotografite, por po i publikoj per te pare se ne cfare situate eshte djali dhe sesa e rendesishme eshte per te ndihma e gjithesecilit nga ne. Rasti eshte urgjent.

Zoti ju bekofte te gjitheve dhe uroj me zemer t'ia dalim!

Inisiator i kesaj fushate eshte Osman Stafa.

Une, Emanuela Zaimi, Drejtuese e Fondacionit Down Syndrome Albania jam thjeshte per te lehtesuar procesin duke qene se kam mundesi te cel account ne "go fund me"

Donations (0)

 • Arbana Selmanaj 
  • €70 
  • 4 mos
 • Eralda Veizi 
  • €10 
  • 5 mos
 • Luan Qorri 
  • €20 
  • 5 mos
 • Amarilda Halili 
  • €15 
  • 5 mos
 • Viktori Nikolla 
  • €50 
  • 5 mos
See all

Organizer

Emanuela Pepkola Zaimi 
Organizer
Vienna, Austria
 • #1 fundraising platform

  People have raised more money on GoFundMe than anywhere else. Learn more

 • GoFundMe Guarantee

  In the rare case that something isn’t right, we will refund your donation. Learn more

 • Expert advice, 24/7

  Contact us with your questions and we’ll answer, day or night. Learn more