Plaga e gjakmarrjes

Te dashur familjare, miq e shoke

para pak muajsh nje shok shume i dashur ne Tirane, Toni jone per ata qe e njohin, shkruajti per nje adoleshent 14 vjeçar ne veri te Shqiperise.
Kam lexuar, degjuar dhe shikuar dokumentare mbi gjakmarrjen. Vete une vi nga nje familje me histori gjakmarrje dhe sipas detajeve qe ime me i tregoi Lares sime dhe mbeses Kloes jo me larg se te dielen qe kaloi, jam sot ketu duke shkruajtur kete mesazh, fale stergjyshes se mençur e trime qe orkestroi faljen e gjakut.
Sot po kerkoj mbeshtetjen tuaj per te ndihmuar nje nene (ne moshen time) dhe djalin e saj te ngujuar qe jetojne ne varferi te madhe dhe nuk kane patur akoma fatin te falet gjaku i nje krimi qe nuk e ka bere asnje mga femijet. A thua se izolimi nuk eshte mjaftueshem!
Kjo nene ka burrin ne burg dhe tre djem adoleshente. Dy jane te fshehur dhe i vogli, 14 vjeçari i ngujuar, eshte i vetmi qe i dihet vendndodhja dhe per pasoje nuk del dot nga kater muret. Keto mure ku kane jetuar me qera te paguar nga kisha e dashamires me sa kane patur mundesi, jane te detyruar ti lene ne javet e ardhshme. 
Nje mesuese e perkushtuar, apo burrneshe siç e quan Toni, po ben çfare mundet per te mundesuar ndertimin e nje shtepie bazike. Kur kontaktova me te, ishin ne kerkim te fondeve per çatine. Javen qe shkoi çatia u vu.
Tani po ju drejtohem juve per te financuar dritaret, suvatimin, lyerjen dhe pajisje e mobilje bazike.
Nese jeni te interesuar per me shume detaje, me kontaktoni direkt. Nese familja juaj ka pajisje a mobilje qe nuk i duhen me, me kontaktoni te organizoj transportin. Me ndihmen e mesueses, une do jem prane kesaj nene per vitet e vijne. Shpresa per nje jete me te mire per te dhe djemte e saj eshtw akoma e forte tek une.
Le te ndertojme kete shtepi/kasolle para se te filloje dimri! Me ndihmoni te sigurojme fondet shpejt!
 
Me shume mirenjohje dhe respekt
Joni
 • Suela Kusi Drita  
  • CHF50 
  • 34 mos
 • Diana Morini 
  • CHF50 
  • 34 mos
 • Albanian Trip 
  • CHF200 
  • 34 mos
 • Bujar Demolli 
  • CHF100 
  • 35 mos
 • Albana Bruci 
  • CHF100 
  • 35 mos
See all

Organizer

Jonida Flöer-Bruci 
Organizer
Altendorf
 • #1 fundraising platform

  More people start fundraisers on GoFundMe than on any other platform. Learn more

 • GoFundMe Guarantee

  In the rare case something isn’t right, we will work with you to determine if misuse occurred. Learn more

 • Expert advice, 24/7

  Contact us with your questions and we’ll answer, day or night. Learn more