Per Familjen Gashi

Gazeta shkruan:(Deutscher Text weiter unten)

“Familja 11 anëtarësh e Musli Gashit nga fshati Leletiç i komunës së Lipjanit e cila dy ditë më parë mbeti pa kulm mbi kokë shkaku i djegies së shtëpisë nga rryma, po kërkon mbështetje nga institucionet publike dhe nga KEDS-i. Kjo familje është strehuar përkohësisht tek një familje e të afërmve. Sipas Gashit ekspertët e zjarrfikësve kanë konstatuar se tensioni i lartë i energjisë elektrike ka qenë shkaktari që e ka përfshirë nga flaka fillimisht kulmin e shtëpisë e pastaj edhe pjesën tjetër. Sipas tij, e gjithë mundi gjatë jetës ka qenë ndërtimi i kësaj shtëpie, ndërkohë është djegur e gjitha brenda një ore. “Është djegur shtëpia e vetme në të cilën jetonim 11 anëtar të familjes dhe për ndërtimin e saj kemi punuar gjatë gjithë jetës. Sipas ekspertëve të zjarrfikësve shkaktar ka qenë energjia elektrike, andaj ne kërkojmë mbështetje nga institucionet publike dhe nga KEDS-i për rindërtimin e shtëpisë”, ka thënë kryefamiljari Musli Gashi. Sipas tij, ekipet e KEDS-it kanë qenë në vendin e ngjarjes por nuk kanë dhënë ndonjë sinjal se mund të na ndihmojnë për rindërtimin e shtëpisë.“

Po kerkoj ndihm per dajen tim, se e humben shpin dhe te gjitha pasurin e tyre ne at zjar, qe jau murr te gjitha. Kush ka mundesi, mund te perkrah familjen, dhe qdo cent ka me shku tek 11 antaret e families Gashi nga fshati leletiq, dhe krejt donatoret do te permenden.
ju falenderoj perzemersisht per ndihmen e juaj.

Meine Familie im Kosovo, aus dem Dorf Leletiq hat am 9.12.2020 durch einen Brand ihr Haus verloren. Eine 11-köpfige Familie hat nun inmitten des Winters in der Vorfeiertagszeit kein Dach mehr über dem Kopf und alles verloren, außer das was sie zum Zeitpunkt des Brandes an sich hatten. Wenn jemand die Möglichkeit hat, etwas zu spenden, würden meine Familie und ich uns sehr darüber freuen und das Geld werde ich der Familie persönlich übergeben und darüber auch ein kurzes Video machen.
Ich danke vorab jedem Spender von Herzen für jeden einzelnen Cent. 


Fisnik Canolli

Paypal-Monepool: https://paypal.me/pools/c/8v5AkiNPFJ

 GoFundMe Guarantee

Only donations on our platform are protected by the GoFundMe Guarantee.

Donations

 See top
 • Julia Trumpler 
  • €23 
  • 27 d
 • Albana Nura 
  • €250 
  • 27 d
 • Martin Aeschlimann 
  • €100 
  • 1 mo
 • Adrian Köster 
  • €50 
  • 1 mo
 • Violeta Hyseni 
  • €30 
  • 1 mo
See all

Organizer

Fisnik Canolli 
Organizer
Grünstadt, Rheinland-Pfalz, Deutschland
 • #1 fundraising platform

  More people start fundraisers on GoFundMe than on any other platform. Learn more

 • GoFundMe Guarantee

  In the rare case something isn’t right, we will work with you to determine if misuse occurred. Learn more

 • Expert advice, 24/7

  Contact us with your questions and we’ll answer, day or night. Learn more