Irden, Information Resource of Dentistry

To survive, Irden needs the help of those interested. We need your help for the initial costs of the site, including hosting and technical support.

پایگاه دندان‌پزشکی ایردن از ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۸۳ در خلال کنگره سوم انجمن ارتودنتیست‌های ایران آغاز به عضوگیری و فعالیت نمود. طی بیش از ۱۵ سال گذشته این پایگاه با تلاش جمعی کوچک از افراد عاشق و علاقمند به پیشرفت فرهنگی جامعه و با بودجه شخصی دکتر راد پا گرفته، فعالیت داشته و از بسیاری موانع متعدد عبور کرده است. با توجه به این که بانی پایگاه سال‌هاست با تعطیل خودخواسته مطب و استعفا از دانشگاه، درآمدی نداشته و سایت ایردن نیز از همان ابتدا بر اساس کسب درآمد بنیان نشده است، در روزهای اخیر تامین هزینه‌ها برای حفظ گنجینه‌ی اطلاعات برخط آن، که بالغ بر ۲۵ گیگابایت متن، عکس، ویدیو و مدارک می‌باشد، دشوار شده است. امید دست‌اندرکاران ایردن، حفظ و بقای این سرمایه‌ی غنی فرهنگی دندان‌پزشکی علمی و بومی، در عرصه‌ی اینترنت است که روزانه مورد بازدید هزاران کاربر قرار دارد.

متن زیر بخش «درباره ی ایردن» است که از ابتدای تأسیس در این پایگاه آنلاین دندان‌پزشکی اعلام شده بوده است:

‎پایگاه ایردن تلاش می کند با گردآوری، تمرکز ومدیریت اطلاعات دندان‏ پزشکی، در حد ممکن آیندگان را از ثروت "دندان‏پزشکی جوان امروز" که "پدر دندان‏‌پزشکی فردا" است بهره مند نماید. علاوه بر بایگانی غنی، این پایگاه در زمینه های نرم افزاری، تبلیغات، اطلاع رسانی و خدمات تحت وب به همایش ها و انجمن ها نیز توانسته گام های موفقی بردارد که امید دارد موجب تحولی مثبت در این زمینه گردد. ایردن همچنین در جهت ایجاد خبرگزاری دندان‌پزشکی، و ایجاد یک شبکه تخصصی دندان پزشکی نیز اقدامات مقدماتی خوبی داشته است. موفقیت این ایده ها، به میزان علاقمندی و همکاری افراد حقیقی و حقوقی دست اندرکار بستگی تام دارد. توفیقات این پایگاه تا کنون کم نبوده، اما ابدن در حد قابلیت ها و تلاش آن نیست و علت امر، مقاومت‌هایی است که در فرهنگ جامعه‌ی پرمشکل ما، چه در میان حرفه ای ها و چه مدیران، در مقابل هر حرکت نو و متفاوتی معمول است. افتخار اصلی ایردن نه میزان اطلاعات بسیار وسیع و نه همکاران فراوان آن، بلکه صداقت، صراحت، خلاقیت، تداوم، مقاومت درمقابل ناملایمات، عدم چشمداشت مادی و پویایی است که ایردن را متفاوت و متمایز می کند. دست اندرکاران ایردن، کار را مقطعی و موقت تلقی نکرده و عجله‌ای برای پیشبرد امر و بهره‌برداری فردی ندارند. گمان بر این است که انجام چنین کارمهمی در درازمدت، می تواند با پیشرفت تدریجی، اثرات مثبتی نه تنها بر حرفه دندان‌پزشکی، که بر کل فرهنگ جامعه داشته باشد. درآینده‌ای نزدیک، افراد علاقمند، با تأسی به این روش ها و با الگو برداری از آن، موجبات گسترش این تفکر را فراهم خواهند کرد. در دیدگاه ایردن، اعتقاد محکمی وجود دارد که چنین پایگاه‌هایی، با شفاف‌کردن موضوعات و تاباندن نور بر تاریکی‌های حرفه، عامل رشد تفکرات مثبت و مفید و در ضمن مانع گسترش خطاها و کم‌کاری ها خواهند شد.

www.irden.ir

www.irden.ca

Donations

No donations yet. Be the first to help.

Organizer

Ali Rad 
Organizer
  • #1 fundraising platform

    People have raised more money on GoFundMe than anywhere else. Learn more

  • GoFundMe Guarantee

    In the rare case that something isn’t right, we will refund your donation. Learn more

  • Expert advice, 24/7

    Contact us with your questions and we’ll answer, day or night. Learn more